Ceva Danmark

Velkommen til at kontakte os

CEVA ANIMAL HEALTH A/S

Ladegårdsvej 2
7100 Vejle

Tlf: 70 20 02 83 
email: cevadanmark@ceva.com

General Manager, Nordic
Lisa Pontoppidan
Mobil: +45 2219 1733
lisa.pontoppidan@ceva.com

Nordic Business Unit Manager Livestock
Christian Rasmussen
Mobil: +45 4035 7788
christian.rasmussen@ceva.com

Business Unit Manager Companion Animals
Martin Lemche
Mobil: +45 4020 5542
martin.lemche@ceva.com

Nordic Regulatory Affairs & QA Manager
Matias Nilsson 
mobil: +45 2384 8860
Matias.nilsson@ceva.com

Sales & Marketing Assistent
Linette Rask
mobil: +45 3068 7310
Linette.rask@ceva.com

Finance & Supply Chain Manager
Tine Aagaard Jensen
mobil: +45 3145 0995
tine.jensen@ceva.com

Supply Planner
Malene Ladegaard
mobil: +45 3136 4983
Malene.ladegaard@ceva.com         

                                 

Controller
Camilla Skovgaard Johnsen 
mobil: +45 4242 4510
Camilla.johnsen@ceva.com                                

DVM, KAM, Veterinær Konsulent & Team-leder,
Companion Animals 
Lisbeth Jørgensen, dyrlæge
mobil: +45 2762 0995
lisbeth.joergensen@ceva.com

DVM, Veterinary technician, Companion Animals
Helle Texel, dyrlæge
mobil: +45 2619 7981
helle.texel@ceva.com

Veterinærkonsulent Companion Animals
Ane Skovgaard Rasmussen 
mobil: +45 2974 1738
Ane.skovgaard@ceva.com

Veterinærkonsulent Companion Animals
Anne Sølvkær Norre
mobil: +45 6113 5315
anne.soelvkaer@ceva.com

Product Manager, Nordic, Swine
Anja Kibsgaard
Mobil: +45 6128 9858
anja.kibsgaard@ceva.com

Veterinary Advisor
Line Diness
Mobil: +45 2179 9699
line.diness@ceva.com

Corporate Technical Manager Vaccines
Preben Mortensen
mobil: +45 4019 1948
preben.mortensen@ceva.com

Technical service Manager, Swine
Michael Albin Larsen, dyrlæge 
mobil: +45 6162 0288
michael.albin@ceva.com

Key Account Manager Swine 
Rikke-Gry Nielsen, dyrlæge
mobil: +45 30668444
rikke-gry.nielsen@ceva.com

Technical Service Manager Swine
Henrik Bech Pedersen, svineproduktionskonsulent  
mobil: +45 2424 0123
henrik.bech-pedersen@ceva.com

Key Account Manager Swine
Henrik Balleby, dyrlæge
mobil: +45 5355 1995
henrik.balleby@ceva.com

Veterinary Services Manager
Kjeld Lynge Madsen, kvægfagdyrlæge 
mobil: +45 5150 0995
kjeld.madsen@ceva.com

Nordic Technical Services Manager Livestock
Kaspar Krogh, kvægfagdyrlæge
mobil: +45 2490 3395
kaspar.krogh@ceva.com

Tilbage til toppen